Motorola
Prodaja repariranih tableta s podacima bivših vlasnika
Među repariranim tabletima koji se prodaju preko online dućana, nalaze se i oni s kojih nisu obrisani stari podaci.
Prodaja repariranih (refurbished) uređaja je u svijetu prilično uobičajena stvar, a u posljednje vrijeme se takvi uređaji mogu nabaviti i kod nas po znatno smanjenim cijenama, uz nešto kraću garanciju od one na originalnu robu.
No ako već kupite takav uređaj, onda ne očekujete da ćete na računalu, mobitelu, tabletu ili igraćoj konzoli zateći podatke onih koji su ih prije vas koristili.
Motorola je ovih dana objavila kako je prema njihovom saznanju, 100 od 6.200 repariranih Xoom tableta otišlo u prodaju bez da su s njim uklonjeni podaci bivših vlasnika, što znači kako se na takvim uređajima mogu nalaziti pohranjeni passwordi, računi, fotografije, glazba, filmovi, pa i službeni dokumenti, što može izazvati određene neugodnosti onima koji su ih prije koristili, a nisu počistili podatke resetiranjem "tvorničkih postavki".
Motoroli je poznato da se određeni broj takvih Xoom tableta koji su kupljeni između ožujka i prosinca prošle godine preko portala Woot.com nije očistio od starih podataka, pa bivše vlasnike poziva da promijene svoje passworde, te im za nadoknadu nudi dvogodišnju pretplatu na servis za osiguranje od krađe identiteta Experian ProtectMyID.
Pored toga Motorola poziva sve kupce tableta koji su tijekom tog razdoblja kupili reparirani Xoom, da kontaktiraju njihovu podršku i saznaju nalazi li se i njihov uređaj među onima koji su pogođeni ovim propustom. Ukoliko jesu, kupci će svoj tablet moći vratiti, a zauzvrat će dobiti poklon karticu American Expressa u vrijednosti od 100 dolara.
Osim vlasnika tableta koji su kupljeni preko woot.com dućana, Motorola poziva i kupce koji su svoj reparirani Xoom kupili preko Amazona, Best Buya, BJ's Wholesalea, eBaya, Office Maxa, Radio Shacka, Sam's Cluba, ili Staplesa, da se također jave njihovoj podršci i provjere jesu li im uređaji "čisti".
Učitavam komentare ...