Predviđanja
Za 5 godina brzi mobilni Internet kod 85% svjetskog stanovništva
Ericsson je ovih dana objavio izvještaj i predviđanja o mobilnom prometu za idućih 5 godina.
U izvještaju koji je ovih dana objavio Ericsson, navodi se kako će do 2017. godine 85% stanovništva našeg planeta biti pokrivena 3G mrežama, a 50% će uživati u blagodatima 4G mreža.
U istom izvještaju se navodi kako će broj korisnika pametnih telefona dostići broj od 3 milijarde (naspram 700 milijuna 2011. godine), a globalni podatkovni promet bit će veći 15 puta.
Inače, na svijetu je broj korisničkih identiteta u mobilnim mrežama dosegao 6,2 milijardi, a 170 milijuna novih je nadodano tijekom zadnjeg kvartala.
Za mnoge ljude širom svijeta mobilni telefon bit će jedino sredstvo pristupa Internetu. Prema izvještaju, do 2017. će broj korisničkih identiteta u mobilnim mrežama gotovo doseći devet milijardi, a m2m (machine-to-machine) komunikacija će biti nadodana ovim brojkama. Što se tiče mobilnog širokopojasnog pristupa, predviđa se da će doseći 5 milijardi pristupa 2017. godine, u usporedbi s 1 milijardom koja je ostvarena krajem 2011. godine.
Predviđa se nastavak rasta mobilnog podatkovnog prometa. Između prvog kvartala 2011. i prvog kvartala 2012. on se udvostručio, a glavni pokretač je video. Pametni telefoni će i dalje biti glavni pokretač prometa.
Podaci u izvještaju pokazuju razlike između zemalja i regija. Vezano uz porast broja mobilnih korisničkih identiteta u prvom tromjesečju vodi Kina s 39 milijuna, a slijedi ju Indija s 25 milijuna.
Azijsko-pacifička regija je prva s 93 milijuna, a Afrika druga s 30 milijuna.
Glavni stalni trend je da sve postaje mobilno. Ova evolucija je uglavnom pokretana većom potrebom ljudi za povezanosti s bilo kojeg mjesta i u bilo koje vrijeme, te korištenjem video sadržaja, usluga temeljenih na računalnom oblaku, kao i Interneta, no također i porastom m2m povezivosti.
Cjeloviti Ericssonov izvještaj o mobilnom prometu za idućih 5 godina možete preuzeti ovdje: http://www.ericsson.com/res/docs/2012/traffic_and_market_report_june_2012.pdf
Učitavam komentare ...