MIT
VIDEO: Praćenje vitalnih znakova kroz zidove
MIT-evi znanstvenici pronalaze nove mogućnosti korištenja svoje Wi Track tehnologije.
Ako ste krajem prošle godine pročitali naš članak u vezi Wi Track tehnologije koju razvijaju znanstvenici MIT-eovg CSAIL laboratorija, vjerojatno se sjećate da se radi o praćenju pokreta pomoću Wi-Fi mreže, odnosno detekciji odbijanja Wi-Fi signala niskog intenziteta koji su 100 puta slabiji od onih koje koriste kućni routeri. Zahvaljujući algoritmu koji to omogućuje, MIT-evi znanstvenici su demonstrirali kako mogu kroz zid otkrivati osobe u drugoj prostoriji s učinkovitošću od 97 posto i preciznošću unutar 10 do 13 centimetara u x i y dimenziji (duljina i širina), te 21 cm u z (visini).
U međuvremenu, CSAIL-ovci su svoj algoritam još više unaprijedili, što mu omogućuje detekciju osoba i njihovih pokreta u milimetrima, pa se time nudi mogućnost praćenja vitalnih znakova poput ritma disanja i srčanog ritma. Što se tiče praćenja ritma disanja, znanstvenici kažu kako točnost iznosi čak 99 posto, što je znatno naprednije od recimo današnjih monitora za bebe.
Primjene ove tehnologije vrlo su široke, od korištenja za potrebe vojske, policije, carinske službe, pa sve do medicinske dijagnostike i praćenja vitalnih znakova djece.
Izvor: MCSAIL [YouTube]
Učitavam komentare ...